Eksperta viedoklis!

Eksperta viedoklis!

Ekspertes Ineses Briķenas (Mg. iur.) sertificētas datu aizsardzības speciālistes atbilde uz jautājumu par nekustamā īpašuma izīrēšanu.

Jautājums?

Manai meitai īpašumā ir dzīvoklis Rīgā. Viņa dzīvo Īrijā un vēlas šo dzīvokli izīrēt.
Es esmu meitas pilnvarotā persona (Ģenerālpilnvara) un plānoju šo dzīvokli izīrēt meitas vārdā.
Vai es būšu starpnieks NILLTF likuma izpratnē?
Vai tad es būšu NILLTF likuma subjekts?

Atbilde!

Pilnvarotā persona nav nekustamā īpašuma starpnieks, jo viņa rīkojas īpašnieka vārdā pamatojoties uz izsniegto pilnvaru un pilnvaras devējs apņemas pilnvarnieka rīcību atzīt sev par saistošu, Pilnvarotā persona rīkojas izdotās pilnvaras apjomā, tai skaitā šeit nav obligāta atlīdzība, kas izriet no Civillikuma 2289.panta, 2291.pantiem un citiem Pilnvarojuma līguma civillikumam pantiem.

Savukārt Nekustamā īpašuma darījuma starpnieks ir privātpersona, kas sniedz nekustamā īpašuma darījumu starpniecības pakalpojumus, kas sevī ietver par atlīdzību saimnieciskās darbības ietvaros sniegtus pakalpojumus: nekustamā īpašuma darījuma piedāvājuma izteikšana, nekustamā īpašuma darījuma noslēgšanai nepieciešamo sarunu vešana un dokumentu sagatavošana, nekustamā īpašuma darījuma noteikumu (tostarp ar darījumu saistīto tiesību un pienākumu) sagatavošana un izskaidrošana. Proti starpnieks sava klienta vārdā nepieņem lēmumus, bet tikai iesniedz piedāvājumus. Pie tam nekustamā īpašuma darījuma starpniekam obligāti ir jābūt reģistrētam starpnieku reģistrē, kā arī starp pusēm rakstveida jābūt noslēgtam Starpniecības līgumam. Nekustamā īpašuma darījumu starpniecību regulē Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums.

1 komentārs

  • Ļoti lietderīga informācija, liels paldies!

    Natālija Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *