Atgādinājums grāmatvežiem!

Atgādinājums grāmatvežiem!

Līdz 2023.gada 20.janvārim UIN nodokļa maksātājiem ir pienākums iesniegt UIN deklarāciju par pārskata gada pēdējo mēnesi – 2022.gada decembri (ja pārskata gads sakrīt ar kalendāro gadu). UIN deklarāciju par decembri  jāsniedz arī gadījumā, ja nodokļa maksātājam decembrī neveidojas ar nodokli apliekams objekts !!!

Vienlaikus ar UIN deklarāciju par decembri VID EDS  iesniedz informāciju par pārējiem nerezidenta gūtajiem ienākumiem Latvijā, no kuriem nodoklis izmaksas brīdī nav jāietur.

Informāciju par nerezidenta gūto ienākumu, no kura nodoklis nav jāietur, pārskatā iekļauj tikai tad, ja 2022.taksācijas gada laikā nerezidenta attiecīgā veida ienākuma kopsumma pārsniedz 5000 euro.

PIEMĒRAM:

2022.gada laikā Latvijā reģistrēts uzņēmums SIA „Ozols” iegādājas no viena Lietuvas uzņēmuma preces par summu 5050 euro  un veic samaksu par tām. Izmaksas brīdī UIN nodoklis nav jāietur. Līdz 2023.gada 20.janvārim vienlaicīgi ar UIN deklarāciju par 2022.gada decembri SIA „Ozols” iesniedz iepriekš minēto pārskatu.

SVARĪGI!

Pārskatā iekļauj informāciju arī par tiem darījumiem, kas veikti ieskaita veidā (ja summa pārsniedz 5000 euro).

P.S. SIA “EiroVest” piedāvā apmeklēt 10. februārī vebināru par “UIN deklarācijas aizpildīšanu” , kuru pasniegs grāmatvedības speciāliste – Līga Alberliņa. Plašāka informācija par vebināru ŠEIT

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *