Katru piektdienu mūsu IG un Facebook kontos “Eksperta viedoklis”

Katru piektdienu mūsu IG un Facebook kontos “Eksperta viedoklis”

Semināros/vebināros lektori tiek apbērti ar jautājumiem un uz tiem atbildes speciālisti sniedz uzreiz mutiski. Bet ja jautājumus iesūtat mums uz e-pastu, atbildi saņemsiet rakstiski. Tas arī nozīmē, ka Jūsu jautājums kopā ar speciālista viedokli tiks publicēts mūsu sociālo portālu kontos zem posta “Eksperta viedoklis”.

Posti top sadarbībā ar klientiem, tādēļ Jūsu iesaiste ir būtiska – turpiniet uzdot jautājumus!

Ja neatrodiet postu “Eksperta viedoklis”, meklējiet pēc mirkļbirkām #uzdodjautājumu #skaidroeirovest #skaidroeksperts #ekspertaviedoklis #speciālistaviedoklis

Šīs nedēļas viedoklis!

Jautājums ekspertam: Esmu grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs un vēlos noslēgts Līgumu par grāmatvedības ārpakalpojumiem ar fizisko personu. Vai es varu nokopēt fiziskas personas pases datus un saglabāt pie sevis kopiju?
Vai šajā gadījumā nebūs Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasību pārkāpums?

Atbilde: Jā, šajā gadījumā Jums ir tiesības un arī pienākums saglabāt pie sevis pases kopiju.
Saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 11.1panta pirmās daļas 1.punktu likuma subjekts (t.sk. ārpakalpojumu sniedzējs) identificē klientu un pārbauda iegūtos identifikācijas datus.
Saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 37.panta otrās daļas 1.punktu likuma subjekts piecus gadus pēc darījuma attiecību izbeigšanas vai gadījuma rakstura darījuma veikšanas glabā visu klienta izpētes gaitā iegūto informāciju.
Likuma subjekts informē klientu par pases kopijas iegūšanas tiesisko mērķi, pamatojumu, datu glabāšanas ilgumu, iespējamajiem saņēmējiem.

📧 Ja vēlaties, lai eksperts atbild uz Jums interesējošu jautājumu, rakstiet uz info@eirovest.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *