VID 25: Atvērti nākotnei

VID 25: Atvērti nākotnei

Atzīmējot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dibināšanas 25. gadadienu, 12. septembrī norisinājās starptautiska konference “VID 25: Atvērti nākotnei”. Konferenci atklāja VID ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā, Ministru prezidents Māris Kučinskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Konferences laikā notika paneļdiskusijas, kurās piedalījās VID vadošās amatpersonas, dažādu jomu eksperti no privātā un publiskā sektora. Tika diskutēts par mūsdienās aktuāliem tematiem un nākotnes izaicinājumiem ēnu ekonomikas mazināšanas jomā. Piemēram, par jauno tehnoloģiju un ekonomikas modeļu izaicinājumiem un iespējām; kādas ir X, Y un Z paaudžu atšķirības un realitāte Latvijā un kāda būs to ietekme uz nodokļu politiku; vai robotizācija ir neizbēgams process un kāpēc galu galā ir jāmaksā nodokļi?

Pasākumu apmeklēja arī SIA “EiroVest” valdes locekle Marina Ķere, kura ļoti atzinīgi novērtēja paneļdiskusiju “Drošība”, īpaši izceļot Jāni Sārtu, kurš ir NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors. Jānis Sārts diskutēja par to, kā pēdējo 10 gadu laikā ir mainījusies cilvēku uztvere. Mūsu laikā cilvēkiem ir raksturīgas ātras emocijas, tas nozīmē, ka lēmumi tiek pieņemti ātri, varbūt pat spontāni.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *