2017. gada 7. jūnija seminārs “Attaisnojuma dokumentu noformēšanas prasības. Preču piegādes dokumentu sastādīšana. Pirkumi internetā.” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā

2017. gada 7. jūnija seminārs “Attaisnojuma dokumentu noformēšanas prasības. Preču piegādes dokumentu sastādīšana. Pirkumi internetā.” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā

2017. gada 7. jūnijā Rīgā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK) Marina Ķere – ISO Grāmatvežu asociācijas eksperte un finanšu grāmatvedības speciāliste ar 26 gadu pieredzi, veiksmīgi aizvadīja semināru “Attaisnojuma dokumentu noformēšanas prasības. Preču piegādes dokumentu sastādīšana. Pirkumi internetā.”, kuru apmeklēja vairāk kā 100 LTRK biedru!

Par spīti uztraukumam semināra vadītāja, SIA “EiroVest” valdes locekle un finanšu grāmatvedības speciāliste Marina Ķere, klausītājiem sniedza vienreizēju iespēju saņemt ne tikai teorētisku, bet arī praktisku ieskatu par tādām tēmām kā:
1. Attaisnojuma dokumenta definīcija. Rekvizīti iekšējā un ārējā dokumentā.
2. Attaisnojuma dokumentu formas.
3. Noformējuma prasības kvītīm, čekiem, kas tiek noformēti Latvijā.
4. Kādi dokumenti (čeki, kvītis) var būt pievienoti avansa norēķinam, kas apstiprina naudas izdevumus ārzemēs. Vai ir vajadzīgi firmas rekvizīti?
5. Kā pareizi noformēt dokumentus par naudas izsniegšanu avansa norēķinu personai. Gadījumi, kad naudas izsniegšanu avansu norēķinu personai var pielīdzināt pie darba algas.
6. Kādos gadījumos VID ir tiesības veikt VSAOI trīskāršotu uzrēķinu (līdz ar to arī IIN).
7. Kļūdas un nepilnības preču piegādes dokumentu noformēšanā. Attaisnojuma un preču piegādes dokumenta atšķirības, piemēri no VID tematiskajām pārbaudēm.
8. Preču pirkumi internetā – dokumentu noformēšana.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *